3DQuest Art Forums

نسخه کامل: بی بی
شما در حال مشاهده نسخه ساده شده مطالب هستید. نسخه کامل را به همراه قالب بندی ببینید.
[تصویر: 1332605350.jpg]

بی بی «قصه‌های مجید» درگذشت

پروین‌دخت یزدانیان، متولد ۱۳۰۲ از نجف آباد اصفهان است. مدرک تحصیلی‌اش ششم ابتدایی و دارای ۱۲ فرزند، ۲۵ نوه و ۵ نتیجه است. از میان این تعداد فرزند کیومرث و منوچهر بعنوان نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون شناخته شده هستند. حضور یزدانیان مقابل دوربین از سال ۱۳۷۰ با مجموعه «قصه‌های مجید» و آغاز ایفای نقشش در سینما از سال ۱۳۷۱ با «صبح روز بعد» و «شرم» که هر سه به کارگردانی پسرش بود آغاز شد.

او در فعالیت کوتاه‌مدت خود در سینما پس از این دو فیلم، حضور در فیلم‌های «نان و شعر» (۱۳۷۲)، «خواهران غریب»(۱۳۷۴) و «شب یلدا»(۱۳۷۹) را به کارگردانی فرزندش کیومرث پوراحمد و ایفای نقش در فیلم مهریه بی‌بی(۱۳۷۳) ساخته اصغر هاشمی را تجربه کرد. حاصل این حضور هم دو دیپلم افتخار و یک کاندیداتوری در جشنواره فلیم فجر بود. یزدانیان که کم‌کم همه او را به نام «بی‌بی» شناختیم و به یاد آوردیم، دیر به دنیای بازیگری وارد شد و پسرش کیومرث پوراحمد مشوق او در این راه بود. فرزندی که خود نیز کارگردانی محبوب بود و این مختصر را با روایتی دیگر از سازنده فیلم مستند زندگی‌اش به پایان می‌بریم: «این را شنیده بودم که پوراحمد بسیار خانواده‌دوست است، اما او مادرش را می‌پرستد. چند روز پیش در دانشگاه شهید بهشتی بعد از نمایش اتوبوس شب، دانشجویی در یک سئوال کتبی پرسید حال بی‌بی قصه‌های مجید چطور است؟ پوراحمد در حالی که آرامش و نشاط لحظه‌ای قبل، در کسری از ثانیه از چهره‌اش رخت بربسته بود، میکروفون را جلو کشید و در حالی که سعی می‌کرد بغض در گلویش را کنترل کند با اندکی مکث و با لکنت بازگشته از دوران کودکی با کلماتی بریده‌بریده گفت: بی‌بی حالش خوب نیست.»
این ضایعه را به کیومرث پور احمد،و جامعه هنری تسلیت میگوئیم،خدایش رحمت کناد و روحشان در آرامش ابدی

-------------
شاید مهم ترین دلیلی که باعث شد قصه های مجید در اصفهان ساخته بشه همین بی بی بود.. بی بی که پیرزنی بود که اصفهانی بود و اصفهان زندگی میکرد..

یادش به خیر.. کاراکتری بود به یاد موندنی و عزیز.. تیپیک اکثر مادر بزرگای ایرانی بود.. خدا بیامرزدش..
روحش شاد ... :(
Sad30
اولین تلفات سال 91
هی مرگ حقه هواپیما بخوا سقوط کنه، مسافرو خلبان و مهموندار نداره . خوار هممون....


سخنی از ماشالله ایرانمنش شوفر طیاره که بچه تهرونیا وشش میگن کافیتان!
لینک‌های مرجع